Atrakcje dla dzieci - warsztaty z pieczenia chleba

Atrakcje dla dzieci to nasza specjalność. Organizujemy warsztaty dla dzieci z zakresu różnych wypieków.  Zasięg miejscowości skąd przyjeżdżają do nas nasi goście to Szczecin, Police, Stargard, Goleniów, Nowogard, Gorzów Wielkopolski, Świdwin, Drawsko Pomorskie, Szczecinek, Koszalin, Kołobrzeg, Świnoujście, Poznań, a także multum mniejszych miejscowości, których nie sposób wymienić.
 
Posiadamy dużą salę przeznaczoną do warsztatów. Z tego powodu, jesteśmy w stanie przyjąć znaczną ilość dzieci z jednej szkoły/przedszkola.
 

Program warsztatów:

Program zajęć*4 przygotowany jest dla uczestników w wieku od 4 do 11 lat. Zajęcia zaczynają się o godzinie 10:00, a kończą o 13:00. W programie dzieci wykonują wyroby piekarniczo – ciastkarskie z przygotowanych wcześniej ciast, a po wypieku uczestnicy zabierają je ze sobą. Na życzenie wychowawców możemy nieco skrócić zajęcia dla dzieci, nie ujmując wartości samych warsztatów. Podczas przerw dzieci mogą korzystać z placu zabaw znajdującego się na terenie Chlebowego Domu.

Co będą robić dzieci podczas warsztatów?

 1. przemiał ziaren zboża żarnami na mąkę,
 2. zapoznanie się z walorami odżywczymi mąki mielonej żarnami w pieczywie,
 3. wyrabianie podpłomyków (do spożycia z konfiturą na drugie śniadanie),
 4. ciastka kruche,
 5. drożdżówki,
 6. chlebek z makiem o wadze 200g,
 7. wykład w formie zabawy o rodzajach zbóż, mąki i wyrobach piekarniczych (na życzenie),
 8. przejażdżka elektrycznym pojazdem wycieczkowo-spacerowym po okolicy Marianowa (zależne od warunków atmosferycznych*1),
 9. poczęstunek pizzą wyrabianą na miejscu*2.

Wszystkie wypieki, które zostaną u nas zrobione, a później wypieczone, pakujemy aby dzieci mogły wszystko zabrać do domu i pochwalić się rodzicom.Prosimy, aby każdy miał ze sobą coś do picia, ponieważ nie zapewniamy napojów. W przypadku przejażdżki pojazdem elektrycznym możemy zaproponować 2 warianty:

 1. przejazd po okolicy Marianowa z Chlebowego Domu z powrotem w to samo miejsce (opcja standardowa),
 2. przejazd po okolicy Marianowa z Chlebowego Domu z podwiezieniem w okolice plaży i pomostu jeziora Marianowskiego. Następnie dzieci wracają pieszo (550 m) do Chlebowego Domu (opcja alternatywna do uzgodnienia przed warsztatami).

Planowanie przyjazdu:

Prosimy Państwa o dokładne zaplanowanie wycieczki autokarowej. Przyjeżdżając na warsztaty ze Szczecina, Koszalina, Świnoujścia, Szczecinka czy też z innej odległej miejscowości, należy mieć na uwadze duży dystans do pokonania przez autobus, co wiąże się często z dodatkowymi postojami, a także nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi powstałymi na trasie do Chlebowego Domu. Nie rzadko występujące kontrole autokarów przed samym wyjazdem, wydłużają dodatkowo czas przybycia do Marianowa.

Koszt warsztatów:

 1. 55 zł od uczestnika warsztatów,
 2. Wychowawcy – 1 opiekun na 10 dzieci bez opłaty,
 3. Minimalna ilość dzieci w grupie to 35, a maksymalna w okolicach 60. Proponujemy wyjazd w 2 klasy/grupy jak to ma miejsce w większości wycieczek. Autokary są zazwyczaj 50 osobowe i w związku z tym spada koszt przejazdu w przeliczeniu na jedną osobę.
 4. W przypadku chęci przyjazdu większej ilości opiekunów np. rodziców, pobieramy opłatę 20 zł od osoby*3,
 5. Dla kadry przygotowany jest mały poczęstunek.

Chleb Marianowski:

Każdy uczestnik, a także opiekun może u nas dodatkowo zakupić Chleb Marianowski. Chęć zakupu dodatkowego chleba, proszę zgłaszać tydzień przed przyjazdem do Chlebowego Domu. Przy składaniu zamówienia proponujemy zgłosić zapotrzebowanie na całość chleba, uprzednio zbierając od dzieci (rodziców dzieci) pieniądze na chleb.

*1 przejażdżka pojazdem elektrycznym jest silnie uwarunkowana od pogody w dany dzień. Dodatkowo w okresie od 1 listopada do 31 marca pojazd jest zupełnie wyłączony z użytku. Chlebowy Dom ma prawo odmówić przejazdu podczas deszczu, silnego wiatru, lub niskich temperatur. Chlebowy Dom ma prawo odmówić przejazdu, gdy zachowanie uczestników w jakikolwiek sposób mogłoby wpłynąć na zmniejszenie bezpieczeństwa osób przebywających w pojeździe.

*2 poczęstunek pizzą nie jest substytutem obiadu, ani inną formą pełnego posiłku.

*3 z uwagi na specyfikę zajęć, prosimy podczas organizowania do nas przyjazdu o jak najmniejszą ilość rodziców. Z doświadczenia wiemy, że rodzice przebywający na warsztatach dekoncentrują swoje dzieci, rozpraszając także innych uczestników, destabilizując właściwe tempo warsztatów.

*4 przebieg zajęć w sytuacji gdy uczestnicy organizujący warsztaty korzystają z usług pośredników (np. biura podróży) jest tożsamy z planem zajęć Chlebowego Domu. Chlebowy Dom nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w planie warsztatów przedstawionych przez pośredników. Pośrednik nie ma prawa zmieniać programu warsztatów i przedstawiać jako odrębny, autorski program.

Atrakcje dla dzieci w innej formie, czyli półkolonie:

W czasie wolnym od szkoły tj. ferii zimowych oraz wakacji, współpracujemy z firmami organizującymi półkolonie, zapraszając na zajęcia dla dzieci na takich samych warunkach, co warsztaty opisane powyżej.

Obsługujemy wycieczki szkolne.

Chlebowy DOm
Marianowo Chlebowy Dom
Plac zabaw Marianowo

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, kontaktując się z nami:

– telefonicznie:

Monika Tulikowska – 608 615 347

Marek Tulikowski – 535 009 892

– mailowo:

info@chlebowydom.pl

Znajdziecie nas Państwo na Facebooku, pod nazwą Chlebowy Dom, lub zaglądając na stronę internetową ChlebowyDom.pl

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Monika i Marek Tulikowscy

Radość z warsztatów w Chlebowym Domu
100%
marianowo
Warsztaty dla dzieci
Warsztaty dla dzieci
Warsztaty dla dzieci
Warsztaty dla dzieci